PFC - Performance Friction Brakes

logo PFC Brakes - Performance Friction


Performance Friction Brakes profile
PROFIL SPOLEČNOSTI PFC - Performance Friction Brakes

Performance Friction Brakes patří mezi přední dodavatele sportovních a závodních brzdových systémů jak pro OE výrobu i koncové závodní teamy po celém světě. Portfolio zahrnuje kompletní brzdové sady, závodních brzdové třmeny, brzdové kotouče, brzdové destičky, brzdové destičky pro motocykly, příslušenství jako kapaliny, teplotní barvy a další. Značka PFC je v současné době etablována například na poli dodávek pro závody TCR Serie, official Radical supplier, Spanish rally championship, Spanish Formula 4 a další. 

Veškeré díly Performance Friction® - brzdové třmeny, brzdové kotouče a brzdové destičky jsou produkovány výhradně ve vlastním moderním výrobním závodě ve městě Clover v Jižní Karolíně. Výrobní závod disponující nejmodernějšími technologiemi provázanými s nejaktuálnějším poznatky a vynálezy z oblasti techniké i designu s rozlohou více jak 200,000 čtverečních stop a více než 400 zaměstnanci patří mezi významné dodavatele pro maloobchodní automotive řetězce, tisícovky garáží, malosériových výrobců automobilů a dalších vozidel a taktéž pro významné automobilky a to jak na domácím trhu, tak i mezinárodním. Díky svým obchodním pobočkám v Evropě, Austrálii, Mexiku a Japonsku je Performance Friction® v neustálém kontaktu se zákazníky na celém světě.

PFC facilities - Performance Friction Brakes

Prodejní jednotkou pro evropský trh je "office" Performance Friction UK, odkud se zajišťuje veškerý prodej, distribuce a technická podpora nejen právě pro Evropu, ale také pro Střední východ a Afriku. Distribuční centrum o rozloze 7000 čtverečních stop, se skladem disponujícím více jak 2000 druhů produktů. Každý z pracovníků zná 100% veškeré detaily o konkrétním zboží, s kterým pracuje. A toto vše nese své výsledky v podobě špičkového servisu pro zákazníky Performance Fricton Europe. Tato značka vyvíjí a distribuje pouze produkty se 100% kvalitou bez jakýcholiv kompromisů. 

Performance Friction UK office location

Brzdové třmeny, kotouče a destičky Performance Friction představují ve svém segmentu naprostý top a používají se jak v závodní branži, tak i na komerčních vozech. Performance Friction za tímto účelem vyvinul řadu destiček "Street - It’s Quieter, Stops Quicker and Lasts Longer". Všechny tyto produkty významně převyšují svoji kvalitou běžné OE standarty. Ať již řídíte sportovní silniční vůz, kamion či Vaše vozidlo používané pro track days, Performance Friction pro Vás bude mít řešení ve většině případů. A to ve formě produktů brzdových kitů Z-Rated® Big Brake Kits, Carbon Metallic® brzdových destiček a přímé OE náhrady kotoučů ve formě Direct Drive™ discs. Řada PFC dvoudílných kotoučů se vyznačuje podstatně delší životností a redukuje významně riziko vibrací vznikajících z důvodů teplotních distorzí. Produkty "Fleet" a komponenty pro off-road použití - jednoduše nižší provozní náklady. Spousta provozovatelů vozových parků se spoléhá na Performance Friction právě také z důvodu úspory nákladů - vyšší životnost představuje úsporu na straně lidských zdrojů. Performance Friction® kotouče a Carbon Metallic® brzdové destičky jsou jednoduše správným řešením pro zvýšení provozních intervalů těchto komponentů. Jako příklad lze uvézt fakt, že Peformance Fricton je první značka, která vyvinula materiál schopný zastavit 300 t kamion při rychlosti 35 mph. 

Performance Friction brake pads


Z-Rated® -  rychlejší, nižší provozní teploty, patentováno. Každý rok ve velké spoustě nejdůležitějších šampionátů po celém světě najdete Performance Friction® Z-Rated® brzdové třmeny, Direct Drive™ brzdové kotouče a Carbon Metallic® brzdové destičky. Co je tajemstvím značky ? Nikoliv jednotlivé atributy. Nýbrž přístup k vývoji v komplexním směru, tj. třmeny, destičky i kotouče jsou vyvíjeny jako společně pracující produtk za účelem dosažení ještě lepší kontroly na vozem, snížení času na okruh či v RZ a v neposlední řadě zvýšení životnost, samozřejmě to vše v rámci fyzikálních zákonitostí. 

PRODUKTY PERFORMANCE FRICTION

Brzdové třmeny Z-Rated
Z-Rated Brake Kits / brzdové sady Z-Rated brake kits
Brzdové kotouče OE přímé náhrady Direct Drive OE Disc Assemblies 
Závodní brzdové kotouče nahrazující obdobné produkty dalších značek 
Závodní a track days brzdové destičky
Brzdové destičky pro silniční provoz
Brzdové kapaliny a příslušenství
Brzdové destičky a produkty pro motocykly

e-shop
brzdové destičky Performance Friction Brakes
brzdové kotouče Performance Friction Brakes

Performance Friction Brake brzdové třmeny, kotouče, destičky_PFC_brakes_brake_calipers_brake_discs_brake_pads
PFC_carbon_metallic_techology